Post powstał z inspiracji jaką mnie natchnęła Gandalfinka .
Zachód Słońca na wieczornym niebie to naprawdę niezwykły spektakl który jest chyba najbardziej fotografowany ze wszystkich zjawisk przyrodniczych .
Wiadomo że słonko zachodzi zawsze ale za każdym razem inaczej a najładniejsze zachody występują po deszczowych burzach .
Pierwsza fotka przedstawia właśnie taki zachód słońca wcześniej była potężna burza i wydawało się że tego wieczora nie ma już szans na jakikolwiek zachód naszego słoneczka .
Kolor nieba i znajdujących się na nim chmur zależy od kilku zjawisk optycznych. Najważniejszymi z nich jest rozpraszanie światła widzialnego przez molekuły powietrza, znajdujące się w powietrzu kropelki wody, kryształki lodu oraz pyły zawieszone w powietrzu.
Niebo /chmury/ w okolicach słońca przybiera kolor czerwieni tuż przed lub po zachodzie lub wschodzie Słońca, zaś samo słońce jest czerwone tuż przed zachodem.
Ten efekt jest też wywołany przez rozpraszanie promieni słonecznych. Gdy słońce jest nisko nad horyzontem, lub poniżej niego, chmury mogą być oświetlone przez promienie słoneczne, które przeszły przez grubą warstwę powietrza wówczas promienie padają pod małym kątem w stosunku do powierzchni ziemi.
To zjawisko mnie fascynuje na tyle że korzystając z urlopowych dni biegam na ten co wieczorny spektakl jak tylko jest to możliwe .
Ten post to pierwsza część przedstawiająca moje wakacyjne zachody myślę że niebawem będą następne słoneczne wpisy .
Lubię poznawać Polskę i jej zabytki jak i kapitalne krajobrazy . Te wszystkie miejsca tu znajdziecie ...
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Pałac Branickich w Białymstoku - Park
Do Pałacu Branickich można wejść także przez most położony na fosie z drugiej strony od wejścia przez wjazdową bramę zaprojektowaną przez Au...
-
Jest taki pałac zwany Wersalem Podlasia , Wersalem Północy czy też Polskim Wersalem co to za pałac … O tym pałacu przypomniała mi moja Przy...
-
Dla mojej Przyjaciółki …. Ostatnie bardzo ciepłe i słoneczne dni kwietnia wypadły mi na kolejnej wyprawie po podlaskiej krainie w poszu...
-
Do Pałacu Branickich można wejść także przez most położony na fosie z drugiej strony od wejścia przez wjazdową bramę zaprojektowaną przez Au...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz